Относно информацията, че 9 600 от 12 000 машини за гласуване

...
Относно информацията, че 9 600 от 12 000 машини за гласуване
Коментари Харесай

Министър Мундров: Три институции издадохме решение - машините за ...

Относно информацията, че 9 600 от 12 000 машини за гласоподаване се оказват с министърът изясни, че това не е проблем.

 

„ Ще дам образец от у дома, огромна част от уредите са с изминал период на валидност, само че аз полагам старание и тези електроуреди ще продължа да ги употребявам. Няма никакъв проблем да се допускат недостатъци, има такива благоприятни условия, само че да кажем, че това не основава проблем “, сподели Мундров. 

„ Централната изборна комисия прави профилактика и диагностика на всяка една от машините. С тези действия, те дават отговор на условията на производителя. Така се подсигурява, че машината няма да бъде развалена “, сподели Мундров и акцентира, че всички 9 353 машини, които ще работят на идните избори, както и другите 157 отвън България, ще преминат през диагностика.

 

„ Когато машините за гласоподаване се употребяват по верен метод, не би трябвало да има никакъв проблем “, добави той.

 

За наблюдението на изборите министърът посочи: „ Може да има места, на които няма да има задоволително мощен интернет за видеонаблюдение, само че това, което се случва по-късно е, че записът се качва в същата платформа “.

 

По думите му страната, в лицето на МЕУ и институциите, са готови при възможни офанзиви по киберсигурността.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР